"Ronda" da się lubić…

/ /

"Ronda" da się lubić…

W związku z przybierającą na sile falą nieparlamentarnych komentarzy pojawiających się w rozmowach pod artykułami, redakcja podjęła decyzję o zamknięciu forum dyskusyjnego L-instruktora.
Istniejące posty zostaną zarchiwizowane, treść będzie możliwa do przeglądania, nie będzie jednak możliwości kontynuowania dyskusji.
Autor Wiadomość

Konto usunięte

Konto usunięte
4 października 2016, 01:47

W twoim przypadku nie posądzę ciebie o cynizm, ponieważ jest to jedna z cech ludzi inteligentnych. Tego o tobie nie da się powiedzieć nawet przy największej przychylności i współczuciu. Jesteś bezmyślnym tworem poprzedniego ustroju, który nie umie czytać ze zrozumieniem. SKRZYŻOWANIE .

_______________
post moderowany

Konto usunięte

Konto usunięte
4 października 2016, 11:51

Robert Prokopiuk Jesteś bezmyślnym tworem poprzedniego ustroju, który nie umie czytać ze zrozumieniem. SKRZYŻOWANIE przygłupie. Bezmyślnym i źle wychowanym wyznawcą bezprawnych wymysłów tworu z poprzedniej epoki jesteś ty Prokopiuk. SKRZYŻOWANIE. Tak się składa, że ja odróżniam określenie SKRZYŻOWANIE w rozumieniu zasad ruchu od określenia SKRZYŻOWANIE w rozumieniu przepisów budowlanych. O RONDZIE mowa jest tylko w tym drugim gdyż dla takiego obiektu określono rozporządzeniem warunki techniczno-budowlane. Czas zrozumieć, że Prawo budowlane to nie Prawo o ruchu drogowym o którym nie ma ani jednego słowa o RONDZIE więc i o tym, że RONDO to "skrzyżowanie o ruchu okrężnym". Nic nie poradzę na to, ze nie rozumiesz obowiązującego prawa i swą wiedzę opierasz bezmyślnie na wymysłach tak samo mądrych inaczej jak ty.

Konto usunięte

Konto usunięte
6 października 2016, 07:17

Nie masz pojęcia o gramatyce. Nie odróżniasz liczby pojedynczej od mnogiej.Nie rozumiesz tekstu pisanego. Dla ciebie najważniejszym aktem jest prawo budowlane i "wytyczne" plus stos makulatury takich samych niedouczonych fanatyków.Klepiesz w kólko to samo.Monolog frustrata.

Konto usunięte

Konto usunięte
6 października 2016, 09:37

Robert ProkopiukNie masz pojęcia o gramatyce. Nie odróżniasz liczby pojedynczej od mnogiej.Nie rozumiesz tekstu pisanego. Drodzy czytelnicy. Określenie RODO nie istnieje w Kodeksie drogowym lecz w przepisach budowlanych i nie jest to mój wymysł. W dyspozycji znaku C-12 jest mowa o JEDNYM skrzyżowaniu ale nie ma mowy o tym, że jest nim RONDO. Jest nim "skrzyżowanie o ruchu okrężnym" co można sprawdzić w Konwencji wiedeńskiej po nowelizacji z 2006 roku. Nigdzie w prawie nie ma zapisu, że "skrzyżowanie o ruchu okrężnym" jest synonimem RONDA. Jest to JEDNO "skrzyżowanie" wg art. 2.10 ustawy PoRD oznaczone znakiem C-12 bez segregacji kierunkowej. Jest nim połączenie drogi dolotowej, podporządkowanej lub nie, z jednokierunkową drogą biegnącą okrężnie dookoła wyspy, dawniej okrągłej a dziś o dowolnym kształcie, np. podpaski, lub dookoła dowolnego placu, dziś niekoniecznie okrągłego typu RONDO ale także w kształcie wielokąta. Art. 24.7.3 ustawy PoRD pozwala na wyprzedzanie pojazdów silnikowych na "skrzyżowaniu o ruchu okrężnym" a nie na RONDZIE. Na odcinkach przeplatania, jeżeli są, wyprzedza się i zmienia pasy ruchu na zasadach ogólnych, tak jak na OBIEKTACH zorganizowanych wg ogólnych zasad ruchu z tym, że na ich wlotach, jeżeli nie są kierowane, wyprzedzać nie wolno. Szerokości.

Konto usunięte

Konto usunięte
7 października 2016, 00:12

OBSERWATOREX Jest nim połączenie drogi dolotowej, podporządkowanej lub nie, z jednokierunkową drogą biegnącą okrężnie dookoła wyspy,i.CDN monologu frustrata. Wskaż w PoRD , gdzie jest napisane o jednokierunkowej drodze biegnącej wokół wyspy. To tkst z "wytycznych" abys z taczką nie zabłądził. Jako robotnik o IQ zbliżonym do pchanej taczki inaczej tego nie pojmiesz.

Konto usunięte

Konto usunięte
7 października 2016, 10:56

Robert ProkopiukOBSERWATOREX Jest nim połączenie drogi dolotowej, podporządkowanej lub nie, z jednokierunkową drogą biegnącą okrężnie dookoła wyspy. Wskaż w PoRD , gdzie jest napisane o jednokierunkowej drodze biegnącej wokół wyspy. To tekst z "wytycznych". W Wytycznych nie ma tego tekstu. Gdybyś miał wiedzę czym jest "ruch okrężny" w rozumieniu znaku C-12 i umiejętność myślenia to byś nie zadawał takich idiotycznych pytań. Tak jak znak C-9 ustawiony na wysepce rozdzielającej (kanalizującej ruch) wskazuje z której strony znaku należy pojechać w miejscu gdzie droga dwukierunkowa rozdziela się na dwie jednokierunkowe jezdnie przeznaczone do ruchu w dwóch przeciwnych kierunkach bez znaku B-2 i D-3 tak znak C-12 powiadamia kierującego o tym, że wjeżdża na jednokierunkową jezdnię na której ma się poruszać zgodnie ze wskazaniem strzałek na znaku czyli jednokierunkowo okrężnie dookoła wyspy lub placu też bez potrzeby stosowania znaku B-2 i D-3. Jeżeli wlot (skrzyżowanie o ruchu okrężnym) oznaczony znakiem C-12 będzie podporządkowany znakiem A-7 to ta jednokierunkowa okrężnie biegnąca jezdnia nie musi być też znakowana znakiem D-1. Podaj gdzie w PoRD napisano choć raz słowo RONDO.

Konto usunięte

Konto usunięte
8 października 2016, 08:27

Podaję ci, że pisałem o rondzie jako SoRO w ujęciu "potocznym" Kiedy się nauczysz czytać ze zrozumieniem ? Nie masz już innych argumenTUFF ??? Moje pytania są wynikiem twoich kretyńskich wywodów. Podaj, gdzie jest napisane o drodze jednokierunkowej na SoRO ? Umiesz ty czytać ze zrozumieniem ? Masz pojęcie co oznacza określenie SKRZYŻOWANIE w paragrafie 36 ? Również nie masz pojęcia co oznacza C-9, C-10 czy C-11

Konto usunięte

Konto usunięte
8 października 2016, 10:59

Robert ProkopiukPodaję ci, że pisałem o rondzie jako SoRO w ujęciu "potocznym" Kiedy się nauczysz czytać ze zrozumieniem ? Nie masz już innych argumenTUFF ??? Moje pytania są wynikiem twoich kretyńskich wywodów. Podaj, gdzie jest napisane o drodze jednokierunkowej na SoRO ? Umiesz ty czytać ze zrozumieniem ? Masz pojęcie co oznacza określenie SKRZYŻOWANIE w paragrafie 36 ? Również nie masz pojęcia co oznacza C-9, C-10 czy C-11 C-11 to właściwy znak dla ciebie. Zanim zaczniesz hejtować najpierw przeczytaj mego posta, a jak już czytasz to czytaj ZE ZROZUMIENIEM . Potocznie taki osobnik jak ty nazywany jest debilem ale i ja i ty wiesz, że to nie jest prawdą. Jesteś zawodowym hejterem na usługach tego forum któremu nikt nie blokuje konta tak jak to czyni innym. "Skrzyżowanie o ruchu okrężnym" to określenie w związku z zasadami ruchu przy organizacji ruchu wg zasad "ruchu okrężnego". Określenie RONDO to nazwa obiektu budownictwa drogowego i człon jego nazwy własnej co nie ma żadnego związku z zasadami ruchu, gdyż taki obiekt może być zorganizowany w dowolny sposób.

Konto usunięte

Konto usunięte
8 października 2016, 22:56

Czytam ze zrozumieniem twoje brednie i dlatego z czystym sumieniem mogę określić ciebie jako dyplomowanego przygłupa, sfrustrowanego chama, który bezpodstawnie obraża egzaminatorów. Nawet nie jesteś po nich wart posprzątać. Co do czytania ze zrozumieniem..ile razy jeszcze mam ci przygłupie napisać w jakim sensie używałem określenia "rondo" ? I ty chcesz dyskutować o przepisach skoro tego nie możesz pojąć ??? Cieszy mnie, że ci poblokowali konta. Do podstawówki...

Konto usunięte

Konto usunięte
9 października 2016, 08:29

Brak definicji ronda powoduje wzrost agresji dyskutantów. Tak naprawdę to nie wiadomo co to jest rondo. Czy rondo to przecięcie się dwóch dróg.... ? A może rondo to przecięcie kilku dróg dolotowych w wyniku którego powstał określony rodzaj skrzyżowania? Jest jeszcze jedna teoria reprezentowana przez nielicznych. Rondo to zespół skrzyżowań powstały na skutek przecięcia się dróg dolotowych z drogą na której ruch odbywa się dookoła wyspy centralnej, chyba że znaki stanowią inaczej. Gdyby taki zapis istniał w artykule 2 to nasze dyskusje nie miały by sensu. Wyjaśniła by się sprawa używania kierunkowskazu i zasad pierwszeństwa. Skończyłaby się sytuacja że w jednej miejscowości po rondzie jeździ się z kierunkowskazem a w drugiej nie. Emocje są nie wskazane. Trzeba po prostu doprecyzować definicję ronda..

Konto usunięte

Konto usunięte
9 października 2016, 13:49

złośliwyBrak definicji ronda powoduje wzrost agresji dyskutantów. Tak naprawdę to nie wiadomo co to jest rondo. Bardzo dziękuję za udział w dyskusji. Proszę sobie odpowiedzieć na takie pytania. 1. Czy w ustawie PoRD mamy definicję jakiegokolwiek PLACU i dla niego jakieś określone specjalne zasady ruchu? 2. Jak nazywa się okrągły lub owalny plac niezależnie od jego organizacji ruchu? 3. Jak wg ustawy PoRD nazywa się połączenie drogi posiadającej jezdnię z inną drogą posiadającą jezdnię? 4. Czy jakąś inną nazwę pod względem zasad ruchu nosi połączenie drogi podporządkowanej z drogą z pierwszeństwem posiadającą jezdnię jednokierunkową? 5. Czy w ustawie mamy definicję "skrzyżowania o przesuniętych wlotach" albo z kilkoma drogami dolotowymi po tej samej stronie drogi czy każde z nich to osobne "skrzyżowanie" wg art. 2.10 ustawy PoRD? 6. Czy to, że jednokierunkowa droga z pierwszeństwem z wlotami po prawej stronie będzie biegła prosto lub po łuku spowoduje, że te połączenia dróg nawet gdy będą ze sobą sąsiadować przestaną istnieć? Czy w ustawie PoRD jest mowa o zależności ogólnych zasad ruchu na "skrzyżowaniu" od promienia łuku drogi? 7. Jakim znakiem drogowym na drodze dolotowej można powiadomić kierującego, że wjeżdża on na jednokierunkową jezdnię która biegnie okrężnie czyli w kółko po sekwencji łuków w lewo wokół wyłączonej z ruchu wyspy lub placu i na której nie będzie znaków D-3? 8. Jakim znakiem trzeba powiadomić na wlocie kierującego, że ta okrężnie biegnąca jezdnia bardziej lub mniej okrągła, np. o kształcie podpaski, jest uprzywilejowana? 9. Czy jak te dwa znaki zobaczy kierujący na wlocie to ma oczekiwać na tej uprzywilejowanej drodze znaków D-1 lub A-6? 10. Czy w ustawie PoRD nie podano zasad zmiany pasa ruchu i skrętu w prawo z jednej drogi na inną drogę? 11. Są potrzebne tu jakieś inne przepisy? Pozdrawiam.

Konto usunięte

Konto usunięte
10 października 2016, 08:10

Brak czytania ze zrozumieniem u Rysia powoduję opad rąk i nie tylko.

Konto usunięte

Konto usunięte
15 października 2016, 19:32

złośliwyBrak definicji ronda powoduje wzrost agresji dyskutantów. Tak naprawdę to nie wiadomo co to jest rondo. Czy rondo to przecięcie się dwóch dróg.... ? A może rondo to przecięcie kilku dróg dolotowych w wyniku którego powstał określony rodzaj skrzyżowania? Jest jeszcze jedna teoria reprezentowana przez nielicznych. Rondo to zespół skrzyżowań powstały na skutek przecięcia się dróg dolotowych z drogą na której ruch odbywa się dookoła wyspy centralnej, chyba że znaki stanowią inaczej. Gdyby taki zapis istniał w artykule 2 to nasze dyskusje nie miały by sensu. Wyjaśniła by się sprawa używania kierunkowskazu i zasad pierwszeństwa. Skończyłaby się sytuacja że w jednej miejscowości po rondzie jeździ się z kierunkowskazem a w drugiej nie. Emocje są nie wskazane. Trzeba po prostu doprecyzować definicję ronda.. Ależ jest definicja skrzyżowania o ruchu okrężnym - patrz §36.1.

Konto usunięte

Konto usunięte
17 października 2016, 20:26

XxxzłośliwyBrak definicji ronda powoduje wzrost agresji dyskutantów. Ależ jest definicja skrzyżowania o ruchu okrężnym - patrz §36.1. §36.1 dotyczy znaku C-12 "ruch okrężny" i jego dyspozycji. Nie ma tam mowy o RONDZIE, podobnie jak nie ma o nim mowy w ustawie PoRD i Konwencji wiedeńskiej. Nigdzie też nie ma definicji "skrzyżowania o ruchu okrężnym" więc twierdzenie, że są to synonimy jest wyssanym z palca WYMYSŁEM IGNORANTÓW.

Konto usunięte

Konto usunięte
17 października 2016, 23:29

To poproszę jeszcze definicję skrzyżowań w kształcie Y K T itp

Konto usunięte

Konto usunięte
30 października 2018, 12:50

Pan Sztal pisze: Na początek odwołam się do definicji skrzyżowania, jako przecięcia się w jednym poziomie dróg mających jezdnię, ich połączenia lub rozwidlenia, łącznie z powierzchniami utworzonymi przez takie przecięcia, połączenia lub rozwidlenia i z tego wyciąga wniosek, że skrzyżowanie z ruchem okrężnym, pomimo że jego geometria odbiega nieco od klasycznej formy skrzyżowania, jest również wpisane w przytoczoną definicję. Czy aby na pewno? Należy tu dodać, że definicja skrzyżowania wg prawa europejskiego mówi, że skrzyżowaniem jest KAŻDE przecięcie, połączenie lub rozwidlenie dróg w tym samym poziomie, łącznie z obszarem, utworzonym przez takie przecięcie, połączenie lub rozwidlenie. Innymi słowy skrzyżowaniem jest nie tylko miejsce na krzyżujących się drogach lub ulicach, ale także wspólny obszar obejmujący powierzchnie ich jezdni ograniczone liniami przenikania. Skrzyżowaniem nie może być zatem żaden obiekt złożony z oddalonych DOWOLNIE od siebie miejscami przecięcia, połączenia lub rozwidlenia wydzielonych pasów terenu posiadających jezdnię, i nie jest. Np. na biegnącej dookoła placu lub rynku w mieście ulicy mamy tyle skrzyżowań ile jest wlotów i wylotów z palcu lub rynku. Nie ulega wątpliwości, że kierujący pojazdem jadąc dookoła rynku, placu lub np. budynków, po jedno lub dwukierunkowej jezdni, kolejno pokonuje te skrzyżowania i łączące je ulice lub drogi o dowolnej długości. Dalej Pan Sztal stwierdza, że z oznakowania wynika, że mamy do czynienia z jednym skrzyżowaniem. Skąd ten wniosek? O tym, że skrzyżowanie, w naszym systemie prawnym, gdyż w prawie europejskim nie ma tych wyłączeń, jest nim rzeczywiście, decyduje tylko to, że droga twarda nie krzyżuje się w danym miejscu z drogą gruntową, stanowiącą dojazd do do obiektu lub drogą wewnętrzną. Żadne inne kryteria, także dotyczące organizacji ruchu na skrzyżowaniu, czyli jego oznakowanie, nie decydują o tym czy dane skrzyżowanie jest nim czy nie, a tym bardziej o tym, że kilka osobnych skrzyżowań po oznakowaniu staje się jednym.

Serwis wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.