Wyprzedzanie na rondzie z prawej strony.
Istniejące posty zostaną zarchiwizowane, treść będzie możliwa do przeglądania, nie będzie jednak możliwości kontynuowania dyskusji.
Konto usunięte
Robert ProkopiukPrzecież ci napisałem, dlaczego używam pojęcia rondo..znowu nie zrozumiałeś. I wypraszam sobie...to nie bluzgi tylko faktyczne i rzeczywiste trafne określenie twojej osoby...przecież to widać po twoich postach. Jak to nie bluzgi toś inteligent całą gębą. Napisałeś, że używasz określenia rondo bo to krócej. Pytam kolejny raz, krócej od czego i co znaczy RONDO w rozumieniu przyszłego egzaminatora? Nie pytam dlaczego używasz pozaustawowego określenia do opisu prawa, a co pod tym pojęciem rozumiesz robaczku?
RICARDOKonto usunięte
Krócej od "skrzyżowanie o ruchu okrężnym oznaczone C-12" przygłupie. To co napisali w wytycznych mnie nie interesuje. To dla ciebie abyś prosto taczką jeździł.
Konto usunięte
Robert ProkopiukPrzecież ci napisałem, dlaczego używam pojęcia rondo..znowu nie zrozumiałeś. I wypraszam sobie...to nie bluzgi tylko faktyczne i rzeczywiste trafne określenie twojej osoby...przecież to widać po twoich postach.Głupa rżnięcie też zajęcie. Piszesz, że tak krócej to wiemy. Ja pytam co rozumiesz pod pojęciem RONDO i na to odpowiedzi jak nie było tak nie ma dalej. Czekamy robaczku!!!
RICARDOKonto usunięte
Ależ to nie jest istotne z punktu widzenia PoRD. Określenia "rondo" mogę ci zacytować ze SJP..czy coś to zmieni ? I nie przypominam sobie abym ciebie rżnął...możesz tylko pomarzyć.
Konto usunięte
Robert ProkopiukAleż to nie jest istotne z punktu widzenia PoRD. Określenia "rondo" mogę ci zacytować ze SJP..czy coś to zmieni ? Ty mi nie cytuj ze słownika tylko odpowiedz na zadane pytanie. CO TY INTELIGENCIE ROZUMIESZ PRZEZ OKREŚLENIE RONDO, bo w ustawie takiego określenia NIE MA, więc nie jest uprawnionym używanie tego określenia do opisu prawa bez wyjaśnienia co AUTOR miał na mysli.
RICARDOKonto usunięte
Dalej przygłupie nie zrozumiałeś dlaczego używałem określenia "rondo" ? Bardzo mi przykro...głupi jesteś i tyle.To nie jest forum dla takich jak ty z IQ poniżej 50, które pozwala ci co najwyżej na to, aby nie pić wody z kałuży. Znalazłeś sobie temat zastępczy , gdy zobaczyłeś ,że w głównym poległeś ? No jak m i przykro...
Konto usunięte
Robert ProkopiukDalej przygłupie nie zrozumiałeś dlaczego używałem określenia "rondo" ? Bardzo mi przykro...głupi jesteś i tyle.To nie jest forum dla takich jak ty z IQ poniżej 50, które pozwala ci co najwyżej na to, aby nie pić wody z kałuży. Znalazłeś sobie temat zastępczy , gdy zobaczyłeś ,że w głównym poległeś ? No jak m i przykro... Było pytanie i jest hejt zamiast odpowiedzi. Nie masz wiedzy? Nie rozumiesz co piszesz czy pytania? To przeczytaj pytanie ze zrozumieniem i odpowiedz. Wtedy wszyscy zobaczą co potrafisz poza kiepskim hejtowaniem. Pytam kolejny raz "CO TY INTELIGENCIE ROZUMIESZ PRZEZ OKREŚLENIE RONDO, bo w ustawie takiego określenia NIE MA, więc nie jest uprawnionym używanie tego określenia do opisu prawa bez wyjaśnienia co AUTOR miał na myśli."
RICARDOKonto usunięte
I była odpowiedź. A że głupi jesteś to nie zrozumiałeś. Także nie zrozumiałeś innych pytań, bo na argumenty bez przerwy wklejasz swoje bzdety bez pokrycia w aktach prawnych.
Konto usunięte
Robert ProkopiukI była odpowiedź. A że głupi jesteś to nie zrozumiałeś. Także nie zrozumiałeś innych pytań, bo na argumenty bez przerwy wklejasz swoje bzdety bez pokrycia w aktach prawnych. Była odpowiedx nie na temat, bo widocznie masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Nie interesuje mnie co ci wygodniej, a co rozumiesz ... Ach ty nie rozumiesz, więc nie ma co liczyć na odpowiedź. Jaki z ciebie maleńki robaczek, taki cieniasek jak .....
RICARDOKonto usunięte
A co ciebie obchodzi co rozumiem pod pojęciem rondo ? Nie ma tego w przepisach jak sam jakimś cudem zauważyłeś. Napisałem ci dlaczego używam potocznego określenia skrzyzowania o ruchu okrężnym. Czy jesteś aż tak głupi,że tego też nie zrozumiałeś ? Jak ty życie przeżyłeś...
Konto usunięte
Robert ProkopiukA co ciebie obchodzi co rozumiem pod pojęciem rondo ? Nie ma tego w przepisach jak sam jakimś cudem zauważyłeś. Napisałem ci dlaczego używam potocznego określenia skrzyzowania o ruchu okrężnym. Czy jesteś aż tak głupi,że tego też nie zrozumiałeś ? Jak ty życie przeżyłeś... No to już wiemy, że syn STAREGO Prokopiuka przez RONDO rozumie SKRZYŻOWANIE O RUCHU OKRĘŻNYM. Problem w tym, że Prokopiuk nie wie co znaczy SKRZYŻOWANIE O RUCHU OKRĘŻNYM. To skrzyżowanie opisane w art. 2.10 na którym nie wolno wyprzedzać, czy coś innego na którym wyprzedzać wolno? Czekam na odpowiedź, bo to wątek o wyprzedzaniu.
RICARDOKonto usunięte
Robert ProkopiukOczywiście, że mozna dookoła przy C-12. Nikt tego nie kwestionuje. Tylko trollu , oprócz C-12 są zasady obowiązujące przy zmianie kierunku jazdy w postaci Art 22, a dla takich jak ty obciążonych dziedzicznie stawia się dodatkowo F-10 i maluje P-8x, abyś nie zabłądził. Art 22 obowiązuje nie tylko w ustępie drugim. Art 22 obowiązuje także i przed skrzyżowaniem ponieważ przejeżdżając przez skrzyżowanie mogę zmienić kierunek jazdy. I nie zapominaj o Art 22.5. Manewr skrętu w lewo na skrzyżowaniu zaczyna się od zamiaru i jego sygnalizowania jeszcze przed skrzyżowaniem. Na skrzyżowaniu jesteś w trakcie wykonywania manewru zmiany kierunku jazdy, gdzie jeszcze masz obowiązek to sygnalizować. Ekstra musi wyglądać jak jedziesz trollu prawym pasem z lewym kierunkowskazem. Wskaż mi , trollu , gdzie przy C-12 jest cokolwiek napisane o kierunku jazdy i na jakiej podstawie traktujesz obwiednię jako drogę jednokierunkową. Pozamiatane! I tyle w temacie. Jedna definicja znaku drogowego (skrzyżowania o ruchu okrężnym - nie "kierunku jazdy") nie wyłącza stosowania innych przepisów KD.
Konto usunięte
STSPozamiatane! I tyle w temacie. Raczej zamiecione pod dywan przez forumowego głupka - prokopiuka. STS Jedna definicja znaku drogowego (skrzyżowania o ruchu okrężnym - nie "kierunku jazdy") nie wyłącza stosowania innych przepisów KD. Chcesz stosować przepisy o zmianie kierunku jazdy, jadąc w kierunku wskazanym na znaku C-12? Powodzenia. Ja zastosuję sie jednak do ustawy.
Konto usunięte
Określenie RONDO nie istnieje ani w polskim ani w obowiązującym Polskę prawie międzynarodowym dotyczącym zasad ruchu drogowego. Nie ma więc ono definicji legalnej i jako takie nie ma prawa być używane do opisu zasad ruchu. Niezdefiniowane prawem określenie RONDO (jest tylko podział zależny od wielkości wyspy środkowej, bez określenia obowiązującej organizacji ruchu) widnieje jedynie w przepisach BUDOWLANYCH co nie ma związku z zasadami ruchu. Obiekt budownictwa drogowego w postaci SKRZYŻOWANIA (zwykłego lub skanalizowanego) albo PLACU nie ma żadnego związku ze SKRZYŻOWANIEM o którym jest mowa w art. 2.10 P.r.d. gdyż to niezbędna do opisu zasad ruchu nazwa miejsca na drodze posiadającej jezdnię w którym krzyżuje się ta droga bezpośrednio, by utworzyć wspólne powierzchnie, w jednym poziome z inną drogą posiadającą jezdnię. Zaliczanie więc nieopisanego prawem RONDA do skrzyżowania z art. 2.10 P.r.d. nie ma żadnych podstaw prawnych.
RICARDOKonto usunięte
Skąd pomysł na NOWOCZESNY RUCH OKRĘŻNY którego nie zna Europa? To ściąga z JEDYNIE AMERYKAŃSKIEGO NOWOCZESNEGO RONDA (modern roundabout) oznaczanego znakiem RONDO (nasz C-9 stawiany na wlotach wraz ze znakiem A-7) wskazującym z której strony wyspy należy jechać w prawo, w lewo lub na wprost do zjazdu, z podporządkowanymi wszystkimi wlotami i pasami ruchu biegnącymi na wprost do zjazdów, traktowane prawem federalnym USA w całości pod względem zasad ruchu jak jedno zwykłe pojedyncze skrzyżowanie dwóch dróg na którym nie wolno zmieniać pasów ruchu i na których pierwszeństwo ma jadący wewnętrznym pasem ruchu. A skąd pomysł, że przed zjazdem trzeba zając zewnętrzny pas ruchu pomimo, że pasy ruchu biegną na wprost do zjazdu, a nie okrężnie? Z prawa Wielkiej Brytanii gdzie na ich ROUNDABOUTS (rondach) też z wyborem kierunku jazdy, nie stosuje się zasad ruchu okrężnego.
RICARDOKonto usunięte
I tak prawo, zgodne z prawem naszych bliższych i dalszych sąsiadów oraz Konwencją wiedeńską, sobie ,a drogowcy sobie ogłupieni przed laty prawem powielaczowym Min. Transportu stawiają znaki C-12 na obiektach które nie mają nic wspólnego z RUCHEM OKRĘŻNYM. Po to jest znak C-12 i A-8 by kierujący wiedział, że pomimo braku strzałek na wlotach NIE obowiązują go wprost ogólne zasady ruchu lecz zasady RUCHU OKRĘŻNEGO przy których pasy ruchu nie biegną typowo na wprost do zjazdów, jak to jest na skrzyzowaniach odśrodkowych, spiralnych czy turbinowych lecz JEDYNIE OKRĘŻNIE dookoła wyspy na skrzyżowaniach dróg z wyspą lub dookoła placu na skrzyżowaniu w formie placu. Jazda tą okrężną jezdnią jest tym samym co jazda kolejno po czterech łukach 90 stopni bez zmiany kierunku jazdy przy prawej krawędzi jezdni (art. 16. 4 prd) aż do zjazdu który jest skrętem w prawo na drogę wylotową (art. 22,2,1 i art. 22.5 prd).
RICARDOKonto usunięte
Wolno wyprzedzać (art. 24.7 prd) z dowolnej strony jeżeli pasy ruchu są wyznaczone lub tylko z lewej strony gdy ich na jezdni "skrzyżowania o ruchu okrężnym" nie wyznaczono. Czyni się to świadomie na obiektach semi dwupasowych czyli takich z jednopasowymi wlotami i szeroką jezdnią skrzyżowania o dwóch niewyznaczonych pasach ruchu. Są wtedy dwa pasy ruchu dla samochodów osobowych albo jeden dla ciężarowych i autobusów które przy ciasnych zjazdach stosują art. 22.3 prd. Wtedy nikt nie może legalnie wyprzedzać z prawej i utrudniać im opuszczenia "skrzyżowania o ruchu okrężnym".
RICARDOKonto usunięte
A dla Pana Jacka Kaźmierskiego, który zamieścił kiedyś link do wyroku sądu w Słupsku zachęcam do poświęcenia, przełamania niechęci do prostowaczy tego co wygiete w łuk, a nawet dwa łuki i nie majacych zamiaru prostowania tego co proste i zapoznania się z tekstem na stronie http://mrerdek1.blogspot.com/2016/02/55-biegy-sadowy-i-rondo.html
RICARDOKonto usunięte
szkolakrakowskaSTSPozamiatane! I tyle w temacie. Raczej zamiecione pod dywan przez forumowego głupka - prokopiuka. STS Jedna definicja znaku drogowego (skrzyżowania o ruchu okrężnym - nie "kierunku jazdy") nie wyłącza stosowania innych przepisów KD. Chcesz stosować przepisy o zmianie kierunku jazdy, jadąc w kierunku wskazanym na znaku C-12? Powodzenia. Ja zastosuję sie jednak do ustawy. C-12 jest opisane w rozporządzeniu, przygłupie ze szkoły specjalnej. Nie jesteś w stanie wskazać, gdzie przy C-12 jest napisane o kierunku jazdy.