Wyprzedzanie na rondzie z prawej strony.

/ /

Wyprzedzanie na rondzie z prawej strony.

W związku z przybierającą na sile falą nieparlamentarnych komentarzy pojawiających się w rozmowach pod artykułami, redakcja podjęła decyzję o zamknięciu forum dyskusyjnego L-instruktora.
Istniejące posty zostaną zarchiwizowane, treść będzie możliwa do przeglądania, nie będzie jednak możliwości kontynuowania dyskusji.
Autor Wiadomość

Konto usunięte

Konto usunięte
4 maja 2016, 12:26

Robert ProkopiukA to muszą ci zmienić C-12 na takie odpowiednie dla ciebie. Ruch wokół wyspy odbywa się w najlepsze pomimo,że nie masz okrężnie pasów. A może nie ? Jeżeli jednopoziomowe skrzyżowanie dróg publicznych z wyspą środkową ma pasy ruchu biegnące do wylotów to ruch wokół wyspy wymaga permanentnego skręcania w lewo przy wyspie z jednej jednokierunkowej jezdni biegnącej do wylotu na następną i nie jest to RUCH OKRĘŻNY który odbywa się na jednokierunkowej jezdni biegnącej dookoła wyspy lub placu. ROBACZKU zacznij odróżniać SKRZYŻOWANIA bo nie jednemu psu BUREK oraz naucz się, że jazda na lewa stronę SKRZYŻOWANIA O RUCHU OKRĘŻNYM nie jest skrętem w lewo bo to nie jest w całości jedno, w rozumieniu zasad ruchu, skrzyżowanie z art. 2.10 p.r.d.

RICARDO

Konto usunięte

Konto usunięte
4 maja 2016, 21:26

Cymbale - skrzyżowanie jest skrzyżowaniem i basta. To, że o ruchu okrężnym ma mieć wg ciebie poprowadzone pasy tylko i wyłącznie pierścieniowo to takie same bzdety, że np o ruchu kierowanym ma mieć pasy poprowadzone tylko i wyłącznie w jakiś wymyślony przez ciebie sposób. Szukaj specjalistów... i miej nadzieję, że znajdzie się jakiś co ci pomoże...

Konto usunięte

Konto usunięte
4 maja 2016, 22:19

Merduś... to że widać ,że czasami skręcasz w lewo kierownicą to nie zawsze znaczy,że zmieniasz kierunek jazdy w lewo. Twoją podstawą rozumowania są "wytyczne" które mają się do prawa jak pięść do nosa. Napisali ci, że wokół wyspy to droga/jezdnia jednokierunkowa i to przyjmujesz za podstawę do dalszych swoich rozważań. Pytam się..na jakiej podstawie ? Czy podasz w końcu przepis, że skrzyżowanie nie jest skrzyżowaniem tylko drogą/jezdnią jednokierunkową ?

Konto usunięte

Konto usunięte
4 maja 2016, 22:20

Jak wyżej dylek napisał..skrzyżowanie posiada jedną definicję pasującą do wszystkich typów skrzyżowań. Robienie ze skrzyżowania kilku budzi podejrzenia, że pomysłodawca takiego intrygującego przepisu zatruł się czymś poważnie i skutki są widoczne do dziś.

Konto usunięte

Konto usunięte
4 maja 2016, 22:26

dylekCymbale - skrzyżowanie jest skrzyżowaniem i basta. To, że o ruchu okrężnym ma mieć wg ciebie poprowadzone pasy tylko i wyłącznie pierścieniowo to takie same bzdety, że np o ruchu kierowanym ma mieć pasy poprowadzone tylko i wyłącznie w jakiś wymyślony przez ciebie sposób. Szukaj specjalistów... i miej nadzieję, że znajdzie się jakiś co ci pomoże...BADYLKU. Chłopski rozumku. Masz takie braki w wiedzy, że nawet trudno z tobą wdawać się w dyskusję. Skrzyżowanie może być miejscem na drodze (art. 2.10 p.r.d.), może być obiektem budownictwa drogowego, może być bezkolizyjne, jednopoziomowe, wielopoziomowe, z wyspą środkową, bez wyspy środkowej, skanalizowane, proste i złożone, w formie placu w tym typu rondo a także zorganizowane wg ogólnych zasad ruchu lub wg zasad ruchu okrężnego. Może być skrzyżowaniem dróg publicznych o rozszerzonych wlotach, o wlotach rozsuniętych oraz o wlotach przesuniętych.

RICARDO

Konto usunięte

Konto usunięte
4 maja 2016, 22:34

Merduś..nie interesują nas twoje budowlane historie. Interesuje nas obowiązujące prawo. Wskażesz te zasady ruchu okrężnego ? Te które są w prawie nie mają nic wspólnego z kierunkiem jazdy-masz tylko ustąpić pierwszeństwa pojazdom jadącym po skrzyżowaniu i wiedzieć,że ruch odbywa się w kierunku wskazanym na znaku C-12..innych zasad nie ma. Nie ma również czegoś takiego jak skrzyzowanie wielopoziomowe( definicja skrzyżowania to wyklucza)-polecam definicję węzła.

Konto usunięte

Konto usunięte
4 maja 2016, 22:55

dyleko ruchu kierowanym ma mieć pasy poprowadzone tylko i wyłącznie w jakiś wymyślony przez ciebie sposób... Jak chcesz się nadal ośmieszać to proszę bardzo. Szkoda, że jako INSTRUKTOR nie wiesz, że sygnalizacja świetlna nie ma wpływu na przebieg pasów ruchu na jezdni gdyż jedyne na co ma wpływ to na znaki regulujące pierwszeństwo.

RICARDO

Konto usunięte

Konto usunięte
4 maja 2016, 23:02

MrErdek1sygnalizacja świetlna nie ma wpływu na przebieg pasów ruchu na jezdni gdyż jedyne na co ma wpływ to na znaki regulujące pierwszeństwo. No .... to teraz sobie nieźle ryja błotem wymazałeś.... znak C-12 ci decyduje o sposobie malowania pasów... a tu ze znakami regulującymi pierwszeństwo pojechałeś.... A potem się dziwisz, że cię wszyscy za idiotę mają... słusznie mają jak widać.

Konto usunięte

Konto usunięte
4 maja 2016, 23:39

dylekMrErdek1sygnalizacja świetlna nie ma wpływu na przebieg pasów ruchu na jezdni gdyż jedyne na co ma wpływ to na znaki regulujące pierwszeństwo. No .... to teraz sobie nieźle ryja błotem wymazałeś.... znak C-12 ci decyduje o sposobie malowania pasów... a tu ze znakami regulującymi pierwszeństwo pojechałeś.... A potem się dziwisz, że cię wszyscy za idiotę mają... słusznie mają jak widać. Kto sobie i czym wymazał to każdy czytający widzi.

RICARDO

Konto usunięte

Konto usunięte
4 maja 2016, 23:50

Robert ProkopiukMerduś..nie interesują nas twoje budowlane historie. Interesuje nas obowiązujące prawo. Wskażesz te zasady ruchu okrężnego ? Te które są w prawie nie mają nic wspólnego z kierunkiem jazdy-masz tylko ustąpić pierwszeństwa pojazdom jadącym po skrzyżowaniu i wiedzieć,że ruch odbywa się w kierunku wskazanym na znaku C-12..innych zasad nie ma. Nie ma również czegoś takiego jak skrzyzowanie wielopoziomowe( definicja skrzyżowania to wyklucza)-polecam definicję węzła. RUCH OKRĘŻNY to ruch dookoła wyspy lub placu przeciwnie do ruchu wskazówek zegara a nie skręcanie w lewo przy wyspie. Jak nie odróżniasz zwykłego równorzędnego lub z uprzywilejowanym jednym kierunkiem ruchu zwykłego skrzyżowania dwóch dróg z wyspą na środku oznakowaną znaki C-9 od tzw. MINI RONDA ze znakami C-12 na wlotach to ja na to nic nie poradzę. Wg ustawy o drogach publicznych skrzyżowania dzielą się na jedno i wielopoziomowe o pełnym lub ograniczonym wyborze kierunków.

RICARDO

Konto usunięte

Konto usunięte
5 maja 2016, 00:04

Czym ty merduś wymazałeś to wiadomo...pamiętamy o punktach..Poza tym to ty piszesz o skręcaniu w lewo..teraz odwracasz kota ogonem ? Co tu ma C-9 ? Widziałeś ty ustawę o drogach publicznych na oczy ? A o warunkach technicznych dróg ? "9)skrzyżowaniu - rozumie się przez to przecięcie lub połączenie dróg na jednym poziomie, zapewniające pełną lub częściową możliwość wyboru kierunku jazdy, 10)węźle - rozumie się przez to krzyżowanie się lub połączenie dróg na różnych poziomach, zapewniające pełną lub częściową możliwość wyboru kierunku jazdy," Jeśli możemy mówić o jakimkolwiek ograniczeniu to chyba tylko o twoim.

Konto usunięte

Konto usunięte
5 maja 2016, 00:05

Merduś..czy już się w końcu domyśliłeś dlaczego jesteś nieaktywny szarokomórkowo?

Konto usunięte

Konto usunięte
5 maja 2016, 00:21

Robert Prokopiuk Pytanie było gdzie jest mowa o skrzyżowaniach jedno i wielopoziomowych więc odpowiedź brzmi W USTAWIE O DROGACH PUBLICZNYCH. Rozporządzenie w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie jest rozporządzeniem wykonawczym do ustawy Prawo budowlane. To tylko w nim jest mowa o RONDACH jako obiektach budownictwa drogowego - skrzyżowaniach skanalizowanych wyspą środkową. A RUCH OKRĘŻNY nie jest skręcaniem ROBACZKU.

RICARDO

Konto usunięte

Konto usunięte
5 maja 2016, 00:41

Tak wiem merduś...według ciebie C-12 nakazuje jechać na wprost. A teraz kiedy zrozumiesz,że na drogach obowiązuje PoRD i definicja skrzyżowania jest jedna ? Widzisz jakie skutki przyniósł ten poroniony pomysł przyjmowania na studia chłopków małorolnych ? Jesteś tego najlepszym ( ?) przykładem. No beton partyjny to przy tobie awangarda.

Konto usunięte

Konto usunięte
5 maja 2016, 01:19

Robert ProkopiukTak wiem merduś...według ciebie C-12 nakazuje jechać na wprost. A teraz kiedy zrozumiesz,że na drogach obowiązuje PoRD i definicja skrzyżowania jest jedna ? Definicja skrzyżowania jest jedna i nie ma w niej miejsca na obiekty złożone w formie PLACU bo RONDO TO OKRĄGŁY PLAC. Nie ma miejsca na rondo, skwer, plac gwiaździsty czy Rynek. Znak C-12 nakazuje kierującym by stosowali się do zasad ruchu okrężnego a to jazda bez zmiany kierunku jazdy okrężnie biegnącą jezdnią aż do momentu skrętu w prawo na jezdnię drogi wylotowej. To nie jest trudne więc postaraj się czytać ze zrozumieniem.

RICARDO

Konto usunięte

Konto usunięte
5 maja 2016, 06:24

A gdzie w definicji skrzyzowania masz napisane, że nie dotyczy obiektów "złożonych" ? Gdzie masz w PoRD podział na obiekty "złożone" i "niezłożone" ? W paragrafie 36 jest napisane, że ruch ma się odbywać w kierunku wskazanym na znaku a nie zgodnie z "zasadami ruchu okrężnego"-który artykuł czy paragraf opisuje te "zasady" ? Gdzie masz napisane, że zastosowanie sie do C-12 to jazda bez zmiany kierunku jazdy ? Gdzie masz napisane, że do skrzyżowania dochodzą drogi posiadające jezdnie i nagle kończą sie przed obwiednią? Czy już wiesz dlaczego jednak jesteś pośmiewiskiem ?

Konto usunięte

Konto usunięte
5 maja 2016, 08:57

Robert ProkopiukA gdzie w definicji skrzyżowania masz napisane, że nie dotyczy obiektów "złożonych" ?Wynika to wprost z definicji skrzyżowania w związku z obowiązującymi na nim zasadami ruchu których dotyczy ustawa Prawo o ruchu drogowym. Warunkiem koniecznym do nazwania miejsca na drodze posiadającej jezdnię "skrzyżowaniem" jest bezpośrednie przecięcie, połączenie lub rozwidlenie zwykle dwóch dróg tak by utworzyły ze sobą wspólne powierzchnie. Wloty na każdym placu są od siebie oddalone tak samo jak na skrzyżowaniu z przesuniętymi wlotami i niezależnie od obowiązującej na nim organizacji ruchu nie krzyżują się wszystkie ze sobą w jednym miejscu.

RICARDO

Konto usunięte

Konto usunięte
5 maja 2016, 09:19

Robert Prokopiuk W paragrafie 36 jest napisane, że ruch ma się odbywać w kierunku wskazanym na znaku a nie zgodnie z "zasadami ruchu okrężnego"-który artykuł czy paragraf opisuje te "zasady" ? Znak C-12 nie jest znakiem nakazu kierunku jazdy gdyż te są w § 35 a nie § 36. Znak C-12 to wprost znak D,3 wg Konwencji wiedeńskiej który nakazuje kierującym by stosowali się do zasad RUCHU OKRĘŻNEGO (Dz.U. z 24 lutego 1988 -zał. do numeru 5 poz. 42). Dla takich którzy nie wiedza co to znaczy w polskim prawie wyjaśniono, że "ruch okrężny" oznacza, że na skrzyżowaniu ("skrzyżowaniu o ruchu okrężnym" z wyspą lub w formie placu skoro obowiązują na nim nakazane znakiem C-12 zasady ruchu okrężnego i ruch na nim ma się odbywać dookoła wyspy lub dookoła placu) ruch odbywa się dookoła wyspy lub placu w kierunku wskazanym na znaku (kierunek wskazują wektory strzałek - tu ułożone w okrąg, a ich groty zwrot - tu przeciwny do ruchu wskazówek zegara).

RICARDO

Konto usunięte

Konto usunięte
5 maja 2016, 09:31

To, że Zbigniew Drexler w 1983 roku, będąc ministerialnym głównym specjalistą ds. prawnej regulacji ruchu drogowego wymyślił sobie, że RUCH OKRĘŻNY to skręcanie w lewo przy wyspie a znak C-12 to znak wskazujący z której strony wyspy należy jechać w lewo, w prawo lub na wprost wg ogólnych zasad ruchu nie znaczy, że tak jest w istocie. Wg jego pomysłu dyspozycja znaku C-12 brzmiała: "ruch okrężny" (rysunek C-12) dookoła wysepki (placu) na skrzyżowaniu. Pomimo naprawienia jego błędu w 1999 roku do dziś mamy znaki C-12 na skrzyżowaniach z pasami ruchu biegnącymi wprost do wylotów i książki tego autora twierdzące, ze ruch okrężny można nakazać znakiem C-1 lub C-9.

RICARDO

Konto usunięte

Konto usunięte
5 maja 2016, 14:05

Ale merduś..skąd te bzdury wziąłeś ? Gdzie ci wynika ? To skrzyżowanie, gdzie pasy ruchu są skanalizowane np nie odwołuje ci zakazów , a zwykłe już tak ? Przecież to brednie...o zasadach nic nie napisałeś więcej niż w paragrafie 36..to skąd ci się wzięło,że po obwiedni jest jakiś inny kierunek jazdy ? Nie możesz dalej pojąć, że skrzyżowanie oznaczone C-12 jest przecięciem się dróg ? Weź Mućkę na łańcuch i lataj w kółko.

Serwis wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.