Zdanie Sądu w sprawie rond
Istniejące posty zostaną zarchiwizowane, treść będzie możliwa do przeglądania, nie będzie jednak możliwości kontynuowania dyskusji.
Konto usunięte
Robert ProkopiukCały czas czekam na wskazanie kierunku jazdy w paragrafie 36 Co wskazano na znaku C-12? Jakbyś przeczytał ze zrozumieniem §36 to byś wiedział. i odniesienie się do paragrafu 35. Dyskusj tyczy ruchu okrężnego, a o nim napisano w §36, a nie §35. Gdybyś przeczytał ze zrozumieniem to byś wiedział. Oraz na porównanie kierunku jazdy na wprost przez SoRO w ruchu lewo i prawostronnym. I dalej pytanie...za inteligentne ? Inteligentne? To pytanie wynika z braku podstaw zrozumienia jaki kierunek wskazuje znak C-12. Nie ma kierunku na wprost na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym. Na takim skrzyżowaniu można jechać albo w kierunku wskaznym na znaku C-12 (polskim), albo przeciwnym (angielskim).
Konto usunięte
Czytam i nie widzę nic o kierunku jazdy. Paragraf 35 dotyczy tej samej grupy znaków nakazu, gdzie jest napisane o kierunkach JAZDY w przeciwieństwie do paragrafu 36. Kierunek jazdy bo jedzie to gimbaza. Nie ma kierunku jazdy na wprost ??? Na skrzyżowaniu ??? Brawo, właśnie sam sobie zaprzeczyłeś...coś dociera..powoli, ale jednak. Oczywiście,że nie ma kierunku jazdy NA skrzyżowaniu. Piszę o kierunku jazdy w czasie przejazdu przez skrzyżowanie. Oczywiście twoim teoriom zaprzeczają wszelkie ronda turbinowe. Ale...jeden i drugi dostają polecenie jazdy na wprost. Według ciebie mają inne kierunku jazdy a lądują w tym samym miejscu.Magia albo twoja głupota.
Konto usunięte
Przy okazji poszukaj mi, gdzie jest napisane o kierunku jazdy NA skrzyżowaniu.
Konto usunięte
Robert Prokopiuk napisał Wbijesz patyk i w tym samym miejscu nastąpi przecięcie się torów jazdy pojazdów kierujących się w rożnych kierunkach ? Prokopiuk co ty, to twoja jakaś pro-kopnięta teoria, powierzchnia przecięcia torów jazdypojaów w patyku !!!! Robert Prokopiuk napisałTakże na skrzyżowaniu gdzie jest wysepka, a nie ma C-12 ? Przecięcie się kierunków ruchu występuje na powierzchni skrzyżowania, które nie jest jednym punktem, niezależnie czy to jest skrzyżowanie z C-12 czy bez C-12. Gościu przecięcie się torów jazdy pojazdów występuje tam gdzie występuje, na pewno nie jet to cała powierzchnia skrzyżowania, przecięcie się torów jazdy występuje na części powierzchni powstałej z przecięcia, połączenia lub rozwidlenia jezdni dochodzących do skrzyżowania.
Konto usunięte
Robert ProkopiukCzytam i nie widzę nic o kierunku jazdy. A o kierunku widzisz?
Konto usunięte
szkolakrakowskaRobert ProkopiukCzytam i nie widzę nic o kierunku jazdy. A o kierunku widzisz?Jazdy ? Widzę również w o kierunku ruchu.O kierunku też. Ale kierunku jazdy już nie. Tak jak np przy F-10 czy przy C-2 lub C-5...ciekawe dlaczego ?
Konto usunięte
kopan Gościu przecięcie się torów jazdy pojazdów występuje tam gdzie występuje, na pewno nie jet to cała powierzchnia skrzyżowania, przecięcie się torów jazdy występuje na części powierzchni powstałej z przecięcia, połączenia lub rozwidlenia jezdni dochodzących do skrzyżowania.Ale nie jest to również jedno miejsce jak raczyłeś napisać. To bzdura. Tak samo na SoRO też występuje na na części powierzchni skrzyżowania. A obwiednia to powierzchnia skrzyżowania. W paragrafie 36 napisali, że ku twej rozpaczy jest to skrzyżowanie, a nie droga jednokierunkowa. Czytaj w końcu ze zrozumieniem.
Konto usunięte
Robert Prokopiuk Widzę również o kierunku ruchu.O kierunku też. Ale kierunku jazdy już nie. A co to jest kierunek ruchu pojazdu?
Konto usunięte
A czy kierunek jazdy jest kierunkiem ruchu zawsze i wszędzie ? Przypominam ci o F-10 na wprost i T-18 zastosowane przy przejeździe przez to samo skrzyżowanie. Grójecka / Korotyńskiego Warszawa. Popatrz i zacznij myśleć. Zmiany kierunku ruchu nie sygnalizuje się. W Art 22.5 jest o kierunku JAZDY. czy to nie może się przebić ??? Współczuję.
Konto usunięte
Robert ProkopiukA czy kierunek jazdy jest kierunkiem ruchu zawsze i wszędzie ? Oczywiście, bo kierunek ruchu w przypadku pojazdu to kierunek jazdy. Przypominam ci o F-10 na wprost i T-18 zastosowane przy przejeździe przez to samo skrzyżowanie. Grójecka / Korotyńskiego Warszawa. Popatrz i zacznij myśleć. Furmanie Prokopiuk czego tu nie rozumiesz? F-10 pokazuje w jakim kierunku możesz jechać z danego pasa ruchu, a T-18 informuje w tym przypadku o niewielkiej zmianie kierunku spowodowanej niewielką zmianą przebiegu pasów ruchu. Zmiany kierunku ruchu nie sygnalizuje się. W Art 22.5 jest o kierunku JAZDY. czy to nie może się przebić ??? Współczuję. Sygnalizuje się ZAMIAR zmiany kierunku (ruchu/jazdy). W niektórych aktach prawnych mowa o sygnalizowaniu zamiaru zmiany kierunku ruchu w innych kierunku jazdy. Nie ma to znaczenia.
Konto usunięte
szkolakrakowska Oczywiście, bo kierunek ruchu w przypadku pojazdu to kierunek jazdy. Poważnie ? No to jak z tym F-10 i T-18 ? I co to znaczy niewielka zmiana ? Kpisz ? Jest zmiana kierunku RUCHU, czyli według twojego punktu widzenia zmiana kierunku jazdy..a to masz sygnalizować na podstawie Art 22.5..no to jak w końcu ? Nie ma,że niewielka czy wielka..jest zmiana czy jej nie ma ? Proponuję ci się zapoznać co dokładnie oznacza F-10 bo ściemniasz, aby obronić swój debilny punkt widzenia. Co jest napisane ? Kierunki JAZDY przez skrzyżowanie, a nie w jakim kierunku mogę jechać. Tu się właśnie wykładasz..na swojej swobodnej interpretacji manipulując treścią przepisu. I sygnalizuje się zamiar zmiany kierunku JAZDY ( Art 22.5) a nie jazdy/ruchu jak to sobie wymyślasz. I wskaż te akty obowiązujące w Polsce, gdzie jest napisane o obowiązku sygnalizacji zmiany kierunku ruchu. Czekam trollu.
Konto usunięte
szkolakrakowskaRobert ProkopiukA ... Oczywiście, bo kierunek ruchu w przypadku pojazdu to kierunek jazdy. ......... Furmanie Prokopiuk czego tu nie rozumiesz? F-10 pokazuje w jakim kierunku możesz jechać z danego pasa ruchu, a T-18 informuje w tym przypadku o niewielkiej zmianie kierunku spowodowanej niewielką zmianą przebiegu pasów ruchu. ..... Sygnalizuje się ZAMIAR zmiany kierunku (ruchu/jazdy). W niektórych aktach prawnych mowa o sygnalizowaniu zamiaru zmiany kierunku ruchu w innych kierunku jazdy. Nie ma to znaczenia. Słusznie i na temat. zmiana kierunku jazdy jest tożsama ze zmianą kierunku ruchu. Dobitnie to widać w: § 35. 1. Znaki: 1) C-1 "nakaz jazdy w prawo przed znakiem", ..--..-- zobowiązują kierującego do ruchu w kierunku zgodnym ze strzałkami. Niestety prokopiuk się powołuje na ten paragraf ale zmiany kierunku ruchu nie widzi. Jest uczulony za kierunek ruchu !!!!!!
Konto usunięte
Poważnie ? 2. Znaki, o których mowa w ust. 1, obowiązują na najbliższym skrzyżowaniu lub w miejscu, gdzie występuje możliwość zmiany kierunku jazdy. Fajnie tak sie wyrywa z kontekstu ? Na zakręcie kierunek ruchu zmienia się niewątpliwie, czy zmienia się kierunek jazdy ? To sygnalizuj jazdę po zakręcie...Art 22.5 nie rozróżnia czy zmiana jest wymuszona torem jazdy czy nie jest. Jeśli zmieniasz to sygnalizuj. Dlatego typy twego pokroju budzą jedynie salwy śmiechu. Zero logiki.
Konto usunięte
Fajnie sobie wyrywać ust 1 bez oglądania się na 2. To i wychodzą takie cuda.W 1 jest opis w drugim nazwa właściwa. Nie napisali kierunku ruchu. Dalej...F-10 przy rondach turbinowych..przy twej zadziwiającej logice przez małe l ten znak jest sprzeczny z C-12..skoro tak sobie zamiennie ustawodawca stosuje.Nie zapomnij sygnalizować przy T-18. Wskaż te przepisy, gdzie jest to stosowane zamiennie i wskaż jednocześnie w Art 22.5 gdzie jest mowa o kierunku ruchu.
Konto usunięte
Pojawiają się komentarze, że kierunek ruchu i kierunek jazdy to dwie różne rzeczy. Czy mógłby mi ktoś wysłać link gdzie by było wyjaśnione o co chodzi? Jaka jest różnica i jak to wynika z przepisów? Z góry dziękuję!
Konto usunięte
Kierunek ruchu to pojęcie szersze. By zmienić kierunek jazdy to należy jechać. Możesz, idąc zmienić kierunek ruchu, ale kierunku jazdy nie zmienisz. Przy zmianie kierunku jazdy w przepisach zamiennie jest używane pojęcie zmiana kierunku ruchu. .
Konto usunięte
kopan Przy zmianie kierunku jazdy w przepisach zamiennie jest używane pojęcie zmiana kierunku ruchu. .Za to ty niezmiennie pleciesz bzdury.Im starszy tym głupszy. Internet w Tworkach podłączyli.
Konto usunięte
kopanMożesz, idąc zmienić kierunek ruchu, ale kierunku jazdy nie zmienisz. Zmienisz kierunek chodu/marszu, a nie ruchu. Kierunek ruchu to może zmienić organizator tego ruchu, a nie jego uczestnik. Ot np. w drugą stronę na jednokierunkowej zamieniając miejscami D-3 z B-2 ... albo za pomocą tabliczki t-18 . Może też wysypać na skrzyżowaniu kupę piachu i zorganizować ruch wokół niej za pomocą znaku C-12. Ale to uczestnik ruchu - kierunek swej jazdy na tym skrzyżowaniu samodzielnie obiera. Jak obierze w lewo to ma to sygnalizować. Kwestia czy pojedzie to >w lewo< za wyspą czy przed wyspą dla kierunku jego jazdy nie ma znaczenia - ma znaczenie dla stosowania się do organizacji ruchu ustalonej odgórnie.
Konto usunięte
Rozmowa prowadzona na tym forum przez "fachowców" od uczenia zasad ruchu to jakaś parodia dyskusji i to pod każdym względem. To popis niewiedzy, tworzenie swojego prywatnego prawa, czy danie upustu swoim słabościom? *************Zmiana kierunku jazdy o której jest mowa w artykule 22 UPRD dotyczy skrętu w lewo lub w prawo z drogi po której porusza się (JEDZIE) pojazd, w związku z zamiarem opuszczeniem tej drogi lub w związku z zamiarem zawrócenia na niej bez jej opuszczania. Wszelkie inne zmiany kierunku jazdy nie wymagają stosowania się kierującego do zasad opisanych w art. 22 ustawy. Prowadzenie dyskusji co jest, a co nie jest kierunkiem jazdy czy ruchu jest bezsensownym biciem piany.