Zdanie Sądu w sprawie rond

/ /

Zdanie Sądu w sprawie rond

W związku z przybierającą na sile falą nieparlamentarnych komentarzy pojawiających się w rozmowach pod artykułami, redakcja podjęła decyzję o zamknięciu forum dyskusyjnego L-instruktora.
Istniejące posty zostaną zarchiwizowane, treść będzie możliwa do przeglądania, nie będzie jednak możliwości kontynuowania dyskusji.
Autor Wiadomość

Konto usunięte

Konto usunięte
15 grudnia 2016, 05:49

OBSERWATOREX...Doskonale Pan wie, że chodzi o skrzyżowanie na którym pierwszeństwo określone jest znakami drogowymi... ja wiem, ale musisz pamiętać, że w większości mówimy do ludzi uczących się, więc trzeba być precyzyjnym, jeżeli więc instruktor nie rozróżnia drogi z pierwszeństwem od drogi uprzywilejowanej (jeżeli takowa w ogóle jest), to co pomyśli sobie uczący się? może wysnuć takie wnioski: jeżeli jadę drogą z pierwszeństwem - jadę pojazdem, który ma pierwszeństwo, jeżeli jadę drogą uprzywilejowaną - jadę pojazdem uprzywilejowanym. inaczej mówiąc; zarzucasz innym brak precyzji i złą interpretację (na skutek tego) przepisów, a sam robisz to samo, więc nie oczekuj od złodzieja uczciwości jeżeli sam kradniesz.

Konto usunięte

Konto usunięte
15 grudnia 2016, 13:00

CyrylOBSERWATOREX...Doskonale Pan wie, że chodzi o skrzyżowanie na którym pierwszeństwo określone jest znakami drogowymi... ja wiem, ale musisz pamiętać, że w większości mówimy do ludzi uczących się, więc trzeba być precyzyjnym, jeżeli więc instruktor nie rozróżnia drogi z pierwszeństwem od drogi uprzywilejowanej (jeżeli takowa w ogóle jest), to co pomyśli sobie uczący się? może wysnuć takie wnioski: jeżeli jadę drogą z pierwszeństwem - jadę pojazdem, który ma pierwszeństwo, jeżeli jadę drogą uprzywilejowaną - jadę pojazdem uprzywilejowanym. inaczej mówiąc; zarzucasz innym brak precyzji i złą interpretację (na skutek tego) przepisów, a sam robisz to samo, więc nie oczekuj od złodzieja uczciwości jeżeli sam kradniesz. Uznaję słowa krytyki chociaż tłumaczenie jest karkołomne i pierwszy raz usłyszałem taki wywód. Na filmikach OSK zawsze staram się pisać, że do czasu zdania egzaminu RACĘ MA ZAWSZE INSTRUKTOR gdyż on jeden czego i jak wymaga egzaminator. I nie o tym jest tu dyskusja. Chodzi o to by środowisko instruktorów i wykładowców CAŁKOWICIE PODPORZĄDKOWANE niedouczonym dyktatorom z WORD było świadome tego, że wbrew swej woli uczestniczy w ogłupianiu polskich kierowców. Ci świadomi prawdy powinni pisać: Przejazd trasą egzaminacyjną wg wymagań WORD. W Olsztynie WORD zaprzeczył na piśmie, że na Placu Pułaskiego egzaminatorzy każą jechać tak jak gdyby nie było na wlotach znaków C-12 i pasy ruchu nie biegły jedynie okrężnie.

Konto usunięte

Konto usunięte
15 grudnia 2016, 23:18

A wystarczy w całej Polsce zamienić znak C-12 na znak C-2 i te wszystkie wywody będą niepotrzebne :-) Jeden ruch i wszystko zmienia i prostuje.

Konto usunięte

Konto usunięte
16 grudnia 2016, 21:00

Wystarczy to zrobić na rondach lotniskach, gdzie C-12 pasuje jak pięść do nosa. Skończy się powoływanie na wyjątki. Jest też drugie pozytywne zjawisko jakie obserwuję. SoRO z klasycznych są przerabiane na turbiny wszelakiego rodzaju. Jak się jeden z drugim idiota nie może nauczyć czytać ze zrozumieniem to mu się maluje i jest święty spokój.

Konto usunięte

Konto usunięte
16 grudnia 2016, 21:42

Robert Prokopiuk Jak się jeden z drugim idiota nie może nauczyć czytać ze zrozumieniem to mu się maluje i jest święty spokój. Panie CYRYL widzi Pan kto tu BĘDĄC INSTRUKTOREM po zdanym egzaminie na EGZAMINATORA jest wulgarny. Ten INSTRUKTOR nie wie nawet czego dotyczy określenie "skrzyżowanie o ruchu okrężnym" o którym jest mowa w art. 24.7.3 ustawy PoRD i przed którym ostrzega znak A-8. Nie rozumie, że w Europie obiekty budownictwa drogowego typu RONDO lub o innym kształcie niż okrągły lub owalny są organizowane zarówno wg zasad "ruchu okrężnego" (głównie jednopasowe i z uwagi na wadliwe szkolenie wg wymagań WORD niebezpieczne coraz rzadziej dwupasowe) jak i wg ogólnych zasad ruchu z pasami ruchu biegnącymi na wprost do wylotów mające tą zaletę, że na drogę wylotową można jechać na wprost z wielu pasów ruchu a nie tak jak przy "ruchu okrężnym" tylko z okrężnie biegnącego zewnętrznego pasa ruchu skręcając z niego w prawo.

Konto usunięte

Konto usunięte
17 grudnia 2016, 10:36

Zawsze pytałem zwolenników nie sygnalizowania zamiaru zmiany kierunku jazdy w lewo wjeżdżając na soro jak się zachowają jeśli na tym samy skrzyżowaniu o którym mówimy zniknie znak C-12, a pojawi się przed tylko A-7, a na wysepce C-1 lub C-9 bo wtedy to już nie jest „rondo” tylko zwykłe skrzyżowanie, takie jak to w Gliwicach jak to orzekł marszałek i sędzia. I jak się należy zachować na takim skrzyżowaniu?

Konto usunięte

Konto usunięte
18 grudnia 2016, 12:40

Leszek DrugiPo pierwsze nie ma żadnych zasad, tylko są przepisy a konkretnie dyspozycje zawarte w par. 36. A ta dyspozycja mówi jasno, że wyspę objeżdżamy z prawej strony i tego dotyczy C-12, niczego więcej. I czemu kłamiesz? Dyspozycja C-12 mówi jasno, że należy odbyć ruch (jechać) dookoła wyspy w KIERUNKU WSKAZNYM NA ZNAKU C-12. Jest tak dlatego, że C-12 to znak nakazu, a kierunek jazdy wskazany na znaku C-12 dotyczy bezpośrednio tego nakazu.

Konto usunięte

Konto usunięte
18 grudnia 2016, 23:10

Gwoli ścisłości - sygnalizujemy zamiar wykonania manewru, a nie manewr ...

Konto usunięte

Konto usunięte
18 grudnia 2016, 23:56

Oczywiście przykład z ruchem lewo i prawostronnym został pominięty. Zbyt logiczny.

Konto usunięte

Konto usunięte
20 grudnia 2016, 18:59

LeszekZawsze pytałem zwolenników nie sygnalizowania zamiaru zmiany kierunku jazdy w lewo wjeżdżając na soro jak się zachowają jeśli na tym samy skrzyżowaniu o którym mówimy zniknie znak C-12, a pojawi się przed tylko A-7, a na wysepce C-1 lub C-9 bo wtedy to już nie jest „rondo” tylko zwykłe skrzyżowanie, takie jak to w Gliwicach jak to orzekł marszałek i sędzia. I jak się należy zachować na takim skrzyżowaniu? Z pytania wynika, że nie widzi Pan różnicy. Jeśli tak to znaczy, że nie rozumie Pan wyroku, dyspozycji znaku C-12, tego czym w rozumieniu zasad ruchu jest "skrzyżowanie o ruchu okrężnym" oraz kiedy kierujący ma obowiązek sygnalizowania zamiaru zmiany kierunku jazdy. Jest różnica i to zasadnicza wynikająca z dyspozycji znaku C-12 czyli tego co oznajmia kierującemu. Na kontynencie europejskim NIE MA ŻADNYCH SPECJALNYCH PRZEPISÓW RUCHU DLA ROND cokolwiek znaczy to słowo i obowiązują wszystkie zapisy ustawy p.r.d. PAMIĘTAJĄC, ŻE RONDO NIE JEST W CAŁOŚCI pod względem zasad ruchu JEDNYM SKRZYŻOWANIEM. Te wg WORD UNIWERSALNE zasady ruchu na RONDACH to wymysły IGNORANTÓW którzy udają, że Bóg zesłał im wiedzę, a tak naprawdę bezmyślnie ściągali z ROND USA i Wielkiej Brytanii na których pasy ruchu biegną na wprost do wylotów (USA) albo na których nie namalowano pasów ruchu (GB). W Polsce np. Rondo Pileckiego we Wrocławiu ma każdy wlot będący osobnym "skrzyżowaniem" (w rozumieniu ZASAD RUCHU wg art. 2.10 ustawy p.r.d.) inaczej zorganizowany co jednoznacznie określa, że w całości pod względem zasad ruchu nie jest jednym skrzyżowaniem.. Na filmie jest obiekt typu rondo zorganizowany jest wg zasad ruchu okrężnego w rozumieniu znaku C-12. Są też znane od dwóch dekad tzw. "nowoczesne ronda" w postaci "jednopoziomowych skrzyżowań dróg publicznych z podporządkowanymi wszystkimi wlotami i jezdniami biegnącymi wprost do wylotów skanalizowane wyspą środkową które nie mają nic wspólnego z ruchem okrężnym" (ronda turbinowe, spiralne, odśrodkowe) a pomimo to są BEZPRAWNIE znakowane znakami C-12 co doprowadziło do tego, że JEST TYLE TEORII RUCHU ILU POLAKÓW. Lewy kierunkowskaz PRZED WJAZDEM na obiekt zorganizowany wg zasad ruchu okrężnego JEST CAŁKOWICIE NIEUPRAWNIONY (wprost zaprzecza idei "ruchu okrężnego"). Lewy kierunkowskaz PRZED WJAZDEM na obiekt z WYSPĄ ŚRODKOWĄ zorganizowany wg ogólnych zasad ruchu włącza się jedynie na MAŁYCH OBIEKTACH by zawczasu i wyraźnie zasygnalizować zamiar zmiany kierunku jazdy w lewo w związku z opuszczaniem jednej drogi biegnącej na wprost do wylotu by wjechać na inną też tak biegnąca do następnego.

Konto usunięte

Konto usunięte
21 grudnia 2016, 07:11

OBSERWATOREX PAMIĘTAJĄC, ŻE RONDO NIE JEST W CAŁOŚCI pod względem zasad ruchu JEDNYM SKRZYŻOWANIEM..Zanim komuś zaczniesz wtykać od ignorantów to może sam w pierwszej kolejności nauczysz się czytać ze zrozumieniem lub weźmiesz tabletki.W paragrafie 36 jest napisane o skrzyżowaniu czy o skrzyżowaniach ? Dalszej części nawet nie ma co komentować jeśli jest oparta na tym intrygującym założeniu. A może daleś w palnik i widzisz przynajmniej podwójnie ?

Konto usunięte

Konto usunięte
21 grudnia 2016, 07:12

I jakieś własne śmieszne podziały i teorie. Cos bezprawne, coś w zależności od wielkości...

Konto usunięte

Konto usunięte
21 grudnia 2016, 09:38

Robert ProkopiukI jakieś własne śmieszne podziały i teorie. Cos bezprawne, coś w zależności od wielkości...Dzieci w szkole też mówią, że nauczycielka jest głupia, jak nie rozumieją przedmiotu. Zapamiętaj DZIECINO nawet jak tego nie jesteś w stanie zrozumieć, że NIEOPISANE prawem o ruchu drogowym RONDO (brak definicji legalnej także w przepisach budowlanych w których występuje to określenie), cokolwiek znaczy to słowo, wbrew uznanym autorytetom, NIE JEST W CAŁOŚCI pod względem zasad ruchu JEDNYM SKRZYŻOWANIEM, tak samo jak "skrzyżowanie o ruchu okrężnym" o którym jest mowa w art. 24.7.3 ustawy p.r.d. nie jest RONDEM nawet wtedy, gdy to rondo jest zorganizowane wg zasad ruchu okrężnego w rozumieniu znaku C-12. Znak C-12 dotyczy "skrzyżowania" na wlocie którego go ustawiono zgodnie z organizacją obiektu (wg zasad RUCHU OKRĘŻNEGO) i wtedy właśnie to "skrzyżowanie" wlotowe w rozumieniu zasad ruchu nosi nazwę "skrzyżowanie o ruchu okrężnym". Pozdrawiam.

Konto usunięte

Konto usunięte
21 grudnia 2016, 12:07

Robert ProkopiukOBSERWATOREX PAMIĘTAJĄC, ŻE RONDO NIE JEST W CAŁOŚCI pod względem zasad ruchu JEDNYM SKRZYŻOWANIEM.W paragrafie 36 jest napisane o skrzyżowaniu czy o skrzyżowaniach ? Dalszej części nawet nie ma co komentować jeśli jest oparta na tym intrygującym założeniu. Robercik. Zapomniałem Ci ROBACZKU życzyć Wesołych Świąt, więc życzę życzliwości do ludzi i wiary w to, że nie wszyscy są głupsi od Ciebie. A tak zupełnie na marginesie. W § 36 napisano SKRZYŻOWANIE bo dotyczy to SKRZYŻOWANIA opisanego w art. 2.10 ustawy p.r.d. prawidłowo (wiesz już ode mnie, że są też takie znaczone znakiem C-12 wbrew przepisom - polska patologia wiesz czyjego autorstwa) oznaczonego znakiem C-12. To a nie RONDO jest "skrzyżowanie o ruchu okrężnym" będące połączeniem drogi dolotowej (wlotu) z okrężnie biegnącą jednokierunkową drogą dookoła dowolnego placu lub dookoła wyspy środkowej jednopoziomowego skanalizowanego skrzyżowania dróg publicznych. Wloty "nowoczesnych rond" turbinowych, odśrodkowych czy spiralnych to "skrzyżowania" z jezdniami biegnącymi na wprost do wylotów, na których nie mają prawa stać znaki C-12 gdyż nie mają nic wspólnego z "ruchem okrężnym" w rozumieniu tego znaku. Zapamiętaj to sobie, gdyż nadchodzi czas, że będziesz tego uczył na kursach w OSK. Pozdrawiam.

Konto usunięte

Konto usunięte
21 grudnia 2016, 18:10

OBSERWATOREX Robercik. Zapomniałem Ci ROBACZKU. Praktykruchu... w innych postach dotyczących innych przepisów pokazałeś co jesteś wart. Troll o stu twarzach. Pod każdym nickiem się kompromitujesz i gdy brak argumentów( bo niby skąd masz je mieć?) wychodzi twoje prawdziwe ja

______________
post moderowany

Konto usunięte

Konto usunięte
30 grudnia 2016, 08:45

Marszałek Województwa zauważył, że nie znajduje to potwierdzenia w przepisach, w których nie ma definicji pojęcia "rondo", a co za tym idzie, należy traktować je jak zwykłe skrzyżowanie, na które wjeżdżając nie trzeba sygnalizować zmiany kierunku jazdy. Od kiedy to wjeżdżając na zwykłe skrzyżowanie nie sygnalizujemy zamiaru zmiany kierunku jazdy? Na zwykłym skrzyżowaniu jest jedno wspólne miejsce gdzie można zmieniać lub nie zmieniać kierunek jazdy, natomiast na klasycznym rondzie takich miejsc jest cztery !!!!!. No to co i z czym porównywać i twierdzić że jest to - to samo!!!.

Konto usunięte

Konto usunięte
30 grudnia 2016, 11:52

kopan? Na zwykłym skrzyżowaniu jest jedno wspólne miejsce gdzie można zmieniać lub nie zmieniać kierunek jazdy, natomiast na klasycznym rondzie takich miejsc jest cztery !!!!!. No to co i z czym porównywać i twierdzić że jest to - to samo!!!. Jedno ? Wbijesz patyk i w tym samym miejscu nastąpi przecięcie się torów jazdy pojazdów kierujących się w rożnych kierunkach ? Także na skrzyżowaniu gdzie jest wysepka, a nie ma C-12 ? Przecięcie się kierunków ruchu występuje na powierzchni skrzyżowania, które nie jest jednym punktem, niezależnie czy to jest skrzyżowanie z C-12 czy bez C-12.

Konto usunięte

Konto usunięte
30 grudnia 2016, 13:33

kopanMarszałek Województwa zauważył, że nie znajduje to potwierdzenia w przepisach, w których nie ma definicji pojęcia "rondo", a co za tym idzie, należy traktować je jak zwykłe skrzyżowanie, na które wjeżdżając nie trzeba sygnalizować zmiany kierunku jazdy. Od kiedy to wjeżdżając na zwykłe skrzyżowanie nie sygnalizujemy zamiaru zmiany kierunku jazdy? Na zwykłym skrzyżowaniu jest jedno wspólne miejsce gdzie można zmieniać lub nie zmieniać kierunek jazdy, natomiast na klasycznym rondzie takich miejsc jest cztery !!!!!. No to co i z czym porównywać i twierdzić że jest to - to samo!!!.Panie Kopan. "Skrzyżowanie o ruchu okrężnym" to nie wg chłopskiego rozumu RONDO, cokolwiek znaczy to nieznane Prawu o ruchu drogowym określenie, a ogólnie mówiąc "skrzyżowanie" wlotowe na obiekt na którym ruch odbywa się dookoła wyspy lub placu zgodnie ze wskazaniem znaku C-12.

Konto usunięte

Konto usunięte
30 grudnia 2016, 16:41

OBSERWATOREX .Panie Kopan. "Skrzyżowanie o ruchu okrężnym" to nie wg chłopskiego rozumu RONDO, cokolwiek znaczy to nieznane Prawu o ruchu drogowym określenie, a ogólnie mówiąc "skrzyżowanie" wlotowe na obiekt na którym ruch odbywa się dookoła wyspy lub placu zgodnie ze wskazaniem znaku C-12. Nie zgodnie ze wskazaniem znaku C-12 - bo tak to może sobie powiedzieć furman szerszon. Należy wyrażać się fachowo - w kierunku wskazanym na znaku C-12- bo właśnie w takim kierunku mamy nakazane jechać.

Konto usunięte

Konto usunięte
30 grudnia 2016, 16:43

Nie zgodnie ze wskazaniem znaku C-12 - bo tak to może sobie powiedzieć furman szerszon. Należy wyrażać się fachowo - w kierunku wskazanym na znaku C-12- bo właśnie w takim kierunku mamy nakazane jechać na skrzyżowaniu.

Serwis wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.