Dzięki czujności naszych Czytelników, lubuska drogówka sprostowała swój komunikat. Podczas akcji sprawdzania pojazdów nauki jazdy nie kontrolowano czasu pracy instruktorów, mówi rzecznik KWP w Gorzowie Wlkp.
Sprawa dotyczy informacji o akcji policji na ulicach Gorzowa Wielkopolskiego. Pisaliśmy na łamach L-instruktora o działaniach mundurowych, którzy w ubiegłym tygodniu sprawdzali samochody należące do szkół jazdy. Czytaj tutaj. Wśród informacji zaczerpniętych z oficjalnej strony Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. pojawiło się stwierdzenie, jakoby czynnościom sprawdzającym miał podlegać m.in. czas pracy instruktorów.
Obudziło to słuszną ciekawość naszych Czytelników, którzy w komentarzach pod tekstem pytali:
~pp
czas pracy instruktora, jak?
~Majk
Policjanci sprawdzali czas pracy instruktorów nauki jazdy? Jakim to przepisom o czasie pracy podlegają instruktorzy nauki jazdy? Według mojej wiedzy jeżeli instruktor jest zatrudniony na umowę cywilno-prawną (a większość tak jest) to żadne limity go nie dotyczą.
~DarekPich
"Policjanci sprawdzali min. czas pracy instruktorów"... A to na podstawie czego i jaki on powinien być? Chyba ktoś zapomniał, że jakiś czas temu zmieniły się przepisy odnośnie powyższego wymogu :) Pozdrawiam
Na jakiej podstawie funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego kontrolowali czas pracy instruktorów nauki jazdy, który to czas (zwłaszcza w przypadku instruktorów zatrudnionych na podstawie umowy cywilnoprawnej) rzeczywiście nie podlega ograniczeniu? Czy w związku z powyższą kontrolą ujawniono przypadki ewentualnych naruszeń? Jeżeli tak, jakie to były naruszenia i w jaki sposób ukarano instruktorów, którzy się ich dopuścili?
Z powyższymi pytaniami zwróciliśmy się do Wydziału Prasowego KWP w Gorzowie Wlkp. Oto odpowiedź:
Pragnę podziękować za Państwa czujność i błyskawiczną reakcję w opisanej sprawie. Istotnie, w sposób niezamierzony, w treści komunikatu pojawiła się pomyłka. W rzeczywistości, podczas przeprowadzonych na terenie Gorzowa Wlkp. działań, kwestia czasu pracy instruktorów nie podlegała kontroli. Powodem błędnego sformułowania tekstu był fakt, iż przekazujący informację posiłkował się wcześniejszymi publikacjami na ten temat. Dotyczyły one działań zrealizowanych w latach poprzednich i prowadzonych na podstawie obowiązujących wówczas przepisów. Ponieważ w obecnym stanie prawnym nie znajdują one zastosowania, informacja na nich oparta także nie powinna się ukazać.
Jednocześnie zapewniam, że błędna treść umieszczona w komunikacie zostanie niezwłocznie usunięta, tak by nie budziła więcej wątpliwości i kontrowersji Czytelników.
Pozdrawiam serdecznie,
kom. Sławomir Konieczny
Rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.
W powyższej sprawie faktem wartym odnotowania jest szybka reakcja Wydziału Prasowego. Powyższa odpowiedź poprzedzona stosownymi wyjaśnieniami telefonicznymi, wpłynęła do redakcji L-instruktora niecałe dwie godziny od momentu złożenia zapytania. Dziękujemy!
Największe podziękowania za czujność należą się jednak przede wszystkim Czytelnikom L-instruktora. Dobrze wiedzieć, że każde publikowane tutaj słowo podlega Twojej surowej ocenie, również merytorycznej. Cieszymy się że jesteś z nami :-)