180 osób przez trzy najbliższe dni będzie poznawać zagadnienia związane z wdrażaniem polityki ECO drivingu w szkołach jazdy. Cykl szkoleń adresowany jest do 300 Ośrodków Szkolenia Kierowców z całej Polski. W tej chwili trwają pierwsze szkolenia w Łodzi
Szkolenia to część ogólnopolskiego projektu szkoleniowego współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków EFS pt. "Wdrożenie polityki ECO drivingu w 300 szkołach jazdy". Projekt jest odpowiedzią na ogłoszony przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości konkurs "Zielone światło! - wsparcie rozwiązań proekologicznych".
Łódź to pierwsze z wielu polskich miast, w którym odbędą się zajęcia. Dziś i w najbliższych dniach uczestnicy łódzkiego szkolenia wysłuchają:
- Andrzeja Markowskiego, wiceprezesa Stowarzyszenia Psychologów Transportu w Polsce
- Krzysztofa Szymańskiego, przedstawiciela organu nadzorującego Ośrodki Szkolenia Kierowców z Wydziału Komunikacji łódzkiego Starostwa Powiatowego
- Ryszarda Krawczyka, trenera kształcenia kursowego dorosłych
- Zdzisława Maciągowskiego - egzaminatora WORD Łódź.
"Wielu z ponad 50 członków naszego stowarzyszenia bierze udział w dzisiejszym
spotkaniu" - mówi w rozmowie z L-instruktorem organizator łódzkich szkoleń - Krzysztof Kołodziejczyk, szef Stowarzyszenia Właścicieli Ośrodków Szkolenia Kierowców i Kandydatów na Kierowców "AUTOS" (na zdjęciu z prawej). "Widzę ogromną różnicę odkąd kieruję się zasadami ecodrivingu w codziennej jeździe, bardzo ważne aby przekonać ludzi, że ekologicznie nie znaczy powolnie, ale przede wszystkim oszczędnie i bezpiecznie" - dodaje.
Projekt jest kontynacją realizowanego przez ITS w latach 2010-2011 ogólnopolskiego projektu szkoleniowego pt. "Wzrost kompetencji kadry ośrodków szkolenia kierowców". W ostatniej edycji, w 130 szkoleniach stacjonarnych w 48 miastach udział wzięło 5000 instruktorów.
Spotkania w Łodzi potrwają do najbliższej środy, następnie w kolejnych miastach w kraju. Organizatorzy zamierzają przeszkolić 2400 osób z terenu całej Polski. Każdy z uczestników otrzyma certyfikat uczestnictwa w zajęciach.